Świątynia Wody

Nadszedł czas przedstawić jeden z najciekawszych obiektów natury nieożywionej okolicy Polanki Horynieckiej. Absolutnie nigdzie nie znajdziecie tego obiektu poza tą stroną. Nazwa „Świątynia Wody” jest pieszczotliwym określeniem tego obiektu, jednocześnie dającym wiele do myślenia. Od razu zaznaczę, jest to niecodzienna forma, ukształtowana jakimś cudem przez przyrodę albo człowieka.

Zapraszam na wędrówkę do Świątyni Wody, poniżej materiał filmowy:

Jak widać na materiale, jest to specyficzny kamień, charakteryzujący się niezwykłą ilością dziurek, które wyglądają jakby były drążone. Co ciekawe, jest tam więcej takich kamieni, ten główny wystający można by nazwać kamiennym tronem, przepotężny głaz obok, leżący, niemal płaski naszpikowany dziurami jak ser szwajcarski, robi duże wrażenie, a to dlatego, że te dziury (jedne wielkości pięcio-złotówki, w inne można wepchać dłoń) są po prostu wyszlifowane. Takie kamienie to oczywiście pozostałość po dnie morskim.

Przybyłem na miejsce dawno temu, 29 marca 2008 roku i zastałem na miejscu zdające się zwykłymi kamieniami wystającymi z ziemi, pokrytymi mchem. Zdjąłem mech, schodził dosłownie jakby kołdra z kamieni i ukazał się niesamowity widok…

od raz rzucają się w oczy mocne rysy…

Postanowiłem opisać w internecie tę sprawę, ale jak widać na filmiku po paru miesiącach, miejsce zaczęli odwiedzać pewni ludzie, i robić to co uwielbiają, czyli kopać w poszukiwaniu skarbów, gdy okazało się, że wystająca skała wygląda na czubek góry! miejsce zostawiono w spokoju. (na tych ziemiach goście z wykrywaczami metali to częste zjawisko)

Co więcej?

Dowiedziałem się ciekawych rzeczy o tym kamieniu, dwie ciekawe relacje, to że podobno nazywano go kiedyś Diabelskim Kamieniem! Miałem też możliwość przebywania w tamtym miejscu z osobami o zainteresowaniach bioenergetycznych i radiestezji,  okazało się, że to miejsce jest nadzwyczaj bioaktywne! Krótko mówiąc, wedle wskazań wiedzy tajemnej, z jakim nastawieniem tam przyjdziesz, to ono potężnie się wzmocni.

Szersza analiza tego miejsca już niedługo, udało mi się przez dwa lata zgłębić wiele ciekawych rzeczy związanych z tym miejscem!