Fotogaleria do trasy Rowerowego Rajdu Rozpoznawczego w ramach Folkowiska 2012

Dla tych, którzy nie wiedzą, czy warto targać ze sobą rower na Folkowisko, fotogaleria z łatwiejszej i cywilizowanej początkowej części Rowerowego Rajdu Rozpoznawczego. Ponieważ mogą się zdarzyć tacy, co będą zaskoczeni ukształtowaniem terenu Gorajca, warto przypomnieć, że jest on położony w okolicy przejściowej Kotliny Sandomierskiej i Roztocza od północy i wschodu. Stąd wyprawa ta będzie na pewno szokiem widokowym po kilku dniach pobytu na równinie Gorajeckiej. Celem rajdu będzie Serce Roztocza – czyli Wielki Dział, do niedawna uważany za najwyższe wzniesienie Roztocza, lecz został zdetronizowany przez Długi Goraj po dokładniejszych pomiarach.

Dlaczego Rajd będzie nawiązywał do określenia „Styl Roztocza”? Pod tym określeniem kryją się dwie idee. Pierwsza to odkrywanie czegoś indywidualnego, świadczącego o całkowitej unikalności połączonych różnych sfer: przyrody, kultury, architektury, i innych. Druga, bardziej błaha esencja podróżowania, czyli pamiątki w postaci fotografii siebie w miejscu gdzie mało kto był…

Poniższa fotogaleria, to taki wjazd w cywilizowaną część, w większości wioskę Łówcza, dalsze atrakcje nie są już ujęte, bowiem w bliżej nieokreślonym miejscu czeka nas przygoda „rozpoznania terenu”.