Rowerowy Rajd Rozpoznawczy

*

Rajd odbędzie się 15 lipca 2012 o godzinie 10:00 – w ramach festiwalu Folkowisko 2012 w Gorajcu

Zgłoszenia do rajdu, będą się odbywać aż do chwili wyjazdu, czyli do 10:00 w niedzielę

Trasa rajdu i jej stopień trudności będzie dostosowany do możliwości uczestników

Przewodnikiem, będzie regionalista i znawca terenu – Grzegorz Ciećka, który odkryje przed rajdowcami Styl Roztocza

W co warto się zapatrzyć przed rajdem?

Najważniejsze to rower, najlepiej terenowy, tak zwane „kolarzówki” nie dadzą rady Roztoczu Wschodniemu

Dla pasjonatów fotografii, aparat będzie niezbędny do uwiecznienia miejsc odwiedzanych

Absolutnie niezbędny jest też preparat przeciwko insektom

Maksymalny czas przewidziany na rajd to 5 godzin, dlatego też warto zapatrzyć się w wodę i ewentualnie coś do jedzenia

Fotogaleria do trasy Rajdu

 

Dla tych, którzy nie wiedzą, czy warto targać ze sobą rower na Folkowisko, fotogaleria z łatwiejszej i cywilizowanej początkowej części Rowerowego Rajdu Rozpoznawczego. Ponieważ mogą się zdarzyć tacy, co będą zaskoczeni ukształtowaniem terenu Gorajca, warto przypomnieć, że jest on położony w okolicy przejściowej Kotliny Sandomierskiej i Roztocza od północy i wschodu. Stąd wyprawa ta będzie na pewno szokiem widokowym po kilku dniach pobytu na równinie Gorajeckiej. Celem rajdu będzie Serce Roztocza – czyli Wielki Dział, do niedawna uważany za najwyższe wzniesienie Roztocza, lecz został zdetronizowany przez Długi Goraj po dokładniejszych pomiarach.

Dlaczego Rajd będzie nawiązywał do określenia „Styl Roztocza”? Pod tym określeniem kryją się dwie idee. Pierwsza to odkrywanie czegoś indywidualnego, świadczącego o całkowitej unikalności połączonych różnych sfer: przyrody, kultury, architektury, i innych. Druga, bardziej błaha esencja podróżowania, czyli pamiątki w postaci fotografii siebie w miejscu gdzie mało kto był…

Poniższa fotogaleria, to taki wjazd w cywilizowaną część, w większości wioskę Łówcza, dalsze atrakcje nie są już ujęte, bowiem w bliżej nieokreślonym miejscu czeka nas przygoda „rozpoznania terenu”. Kliknij TUTAJ lub na poniższy obrazek, by przejść do fotogalerii na Facebook

Aktualizacje:

8 lipca: Większość trasy już opracowana i przetarta rekonesansem. Okazuje się, że lasy państwowe w tym roku nie próżnowały, na trasie będzie można zobaczyć dużo miejsc z wycinką. Ale, to nie jest najważniejsze i najciekawsze. Z powodu poszerzania dróg leśnych, wycięto na bardzo długich odcinkach drzewa z oznaczeniami szlaków rowerowych. Inne zmiany wizualne terenu sprawiły, że łatwo zabłądzić. Przygoda gwarantowana, nie tylko ze względu na nieoczekiwane modyfikacje trasy, ale także na widoki i atrakcje, jakie czekają członków rajdu.

1 maja: Około 80 kilometrów „w siodle” dziś – to jeden z etapów planowania trasy na Rowerowy Rajd Rozpoznawczy w ramach festiwalu FOLKOWISKO. Dziś przejazd przez Łówczę, gdzie napotkaliśmy z kompanem – Szymona Modrzejewskiego z Magurycza, który odnawiał cmentarz nieopodal cerkwi Łówczańskiej, oraz bliżej niezidentyfikowanego osobnika, który zakamuflowany – obok cerkwi uprawiał tzw „wykopki”. Trasa malownicza, z niebosiężnymi widokami, to tylko część atrakcji szykującego się Rajdu.

*

Dodaj komentarz