:: ROH-an ::

ROH-an to bajkowa kraina, która rozciąga się głównie po terenach gminy Horyniec-Zdrój. Kraina ta swym zasięgiem obejmuje Horyniec jako centrum, z główną twierdzą obronną Radruż. Na wschodzie kresem jest granica Polsko-Ukraińska, od południa i zachodu ziemie ciągną się po Hutę Kryształową, Podemszczyznę i Gorajec, a na Północy po ziemie Narolskie i Hrebenne.

ROH-an, czyli ROztocze Horynieckie, nie jest krainą geograficzną ani historyczną, to kraina pasjonacka. Po ROH-anie wędrują Pasjonauci, uprawiając T-Kwal. Wędrówki po ROH-anie są inne niż zwyczajna turystyka. Szlaki tworzy się i przeciera samemu. wędrujemy po danych obiektach, na przykład po świątyniach, po cerkwiskach, punktach widokowych, obiektach z Linii Mołotowa. Można też szukać obiektów geoturystycznych, po kamieniołomach, wąwozach, do źródlisk, niespotykanych form geologicznych. Innym ciekawym typem wędrówki, są poszukiwania miejsc historycznych. Całkowicie niezapomniane wrażenia daje też szukanie zagubionych miejsc kultu, a także miejsc bardziej wyeksponowanych, gdzie były cuda objawień. Najbardziej zjawiskowym sposobem wędrowania, są wędrówki bez celu. Wtedy znajdujemy rzeczy małe i piękne. Niespotykanie miejsca z duszą, uroczyska, oddychając pełnymi płucami klimatem ROH-anu.

ROH-an to bajkowa kraina, która jest bardzo blisko nas. By dostrzec jej uroki, trzeba albo samemu je znaleźć, lub mieć przewodnika, który otworzy magiczne drzwi do innego świata, tuż obok nas…

Dodaj komentarz