Niecodzienna atrakcja przyrodnicza i…

Jeśli miałbym komuś polecić jakiś ciekawy i osobliwy teren do zwiedzania w bazie wypadowej na Roztocze jaką jest Horyniec-Zdrój, od razu wskażę teren między Horyńcem a Radrużem. Co tam takiego ciekawego?

 

Spieszę już opisywać, dlaczego opisuję ten skrawek terenu, idąc do Radruża, po prawej, pola oddziela jakby pas krzaków, i to o ten pas krzaków mi chodzi. Teren po tej stronie południowej skrywa różne ciekawe rzeczy, w oddali widać ogródki działkowe pod lasem, są tam ciekawe punkty widokowe! Las skrywa ciekawy drzewostan, na polu rośnie dość duży dąb z daleka wyglądający na malutki i ten pas krzaków. Co w nim takiego frapującego? Otóż rośnie tam kilka dębów o specyficznych dziuplach przy ziemi, a przed nimi pas bardzo starych drzew tarniny lub głogu, muszę to jeszcze zbadać, wspominam o tym, bo to niespotykane takiej grubości te drzewa znaleźć! Muszą mieć trochę lat…

Ten artykuł jest też taką wstępną zapowiedzią ciekawostek z tamtego terenu. Parę lat temu na polach po drugiej stronie znalazłem roztrzaskany krzyż w krzakach, w lasku na polach występują niecodzienne drzewa, gdzie indziej dwa potężne kopce, które niedługo opiszę dokładniej, miejsce bez wiatru, podczas gdy wszędzie wokół duje w najlepsze, niespotykany kamień… Dla ciekawego wszystkiego jest tam ogrom do eksploracji! A wszystko to między Horyńcem a Radrużem… (data eksploracji 7 kwietnia 2008rok)