Kamieniołom w Łozach na Chmielnej Górze

Ciągniemy znowu naszą niedawną wyprawę i jej efekty, trzeba przyznać, że bardzo płodne. Dziś kamieniołom, bardzo specyficzny.
Chmielna Góra (nasza nazwa) na szczycie skrywa niespotykany pod różnymi względami kamieniołom, nie wiemy ile kamienia stamtąd zdążono wydobyć, istnieje możliwość, że niewiele. Świadczą o tym pojedyncze wykopy i wdzieranie się w kamień. Owe wdzieranie dla znawców wygląda dość specyficznie, bo w jednym miejscu można dostrzec równo, prawie od noża cięte skały, a gdzie indziej niczym wystające zęby trójkątne skały wystają z ziemi. Bardzo urokliwe miejsce pod względem kamiennym, sądzimy że warto objąć je ochroną!! Sami zobaczcie:

Na koniec ciekawostka z Narola, na jego przysiółku w Krupcu cerkiew doczekała się renowacji, prace już trwają! Niedawno kilku artystów (Tytus Wojnowicz, profesor Władysław Kłosiewicz) szukając odpowiedniego obiektu spełniającego najlepsze warunki akustyczne wybrało właśnie tę cerkiew, jako najlepszą do celów koncertowo wystawienniczych, stąd dziś efekt, cerkiew w remoncie generalnym, w niedługiej przyszłości niespotykana sala koncertowa!