Czy warto iść na Roztocze zimą?

12 lutego postanowiliśmy w składzie GLC i WMB sprawdzić uroki Roztocza środkowego w zimie, za kwaterę główną obraliśmy Susiec. Od dziś co parę dni relacje z trzydniowej eksploracji i przecierania szlaków Suśca, Huty Szumy, Czartowego pola, oraz megaciekawe okolice Tomaszowa Lubelskiego. Na początek obalimy mity związane z turystyka zimową.

Za zimno – absolutnie to fałszywe odczucie, jeżeli dobrze się ubierzemy i będziemy tylko chodzić, będzie nam cieplej niż w lecie, a oddycha się tym cudownym roztoczańskim powietrzem jak rarytasem!

Nie ma czego oglądać – a ta ścieżka poniżej nie wygląda wystarczająco cudownie? Zimowy krajobraz zapiera dech w piersiach!

Do tego coś bardzo ważnego, praktycznie nie ma turystów, o ile w lecie rozbija się o innych idąc szumami, a podczas naszej wyprawy? Ani żywej duszy… tak można dopiero poznać smak i urok roztoczańskich szlaków, cisza, tylko przyroda, niezmącony spokój udziela się zmęczonemu umysłowi… niedługo dokładniejsze relacje, Czartowe Pole, Piekiełko, Siwa Dolina…