Chmielna Góra na Łozach

8 sierpnia wybierając się na wyprawę w okolice Narola, z głównym celem odwiedzenia pozostałości po żydach w tych okolicach, nawet się nie spodziewaliśmy że znajdziemy się w takich krzaczurach! A tam piękne odkrycia, widoki, drzewa, kamieniołom…

Wchodząc ścieżką od strony prawej przysiółka Łozy w drodze do Bukowego Lasu pniemy się w górę mało utartymi drogami leśnymi. Trafiamy na sporą sosnę, o obwodzie około 266cm! I wtedy też dostrzegamy równy masyw góry którą nazwaliśmy „Chmielna Góra”. Na jej szczycie odnajdujemy skałki a raczej pozostałości po dawnym małym kamieniołomie (niedługo relacja z tego niespotkanego kamieniołomu) kierując się dalej na północny wschód wychodzimy z lasu by podziwiać coś co jest w tym najważniejsze – widoki: Wapielnia na północnym wschodzie i na południowym wschodzie Goraje, doskonała panorama na Narol i pola płaskowyżu Paar, widok na park przypałacowy w Narolu i wspaniałą aleję kasztanową. Widok nieziemski. Można rzec by że drugi zaraz po Narolu (okolice wałów Jędrzejówki) najlepszy na Roztoczu.

 

Wchodzimy w krzaki do naszej słabo widocznej drogi i dalej już nieco w dół wśród potężnych starych lip o różnych kształtach (niedługo relacja). Idąc dalej w lewo potem dalej w lewo (opis dość skomplikowany) docieramy do Łozów, mijając uprawy chmielu, jakimi jest porośnięte zbocze góry.

Podsumowując, Jeżeli kiedykolwiek znajdziesz się w Łozach koło Narola, to od razu zobaczysz górujące wzniesienie nad wsią, musisz tam pójść, czeka tam wiele niesamowitych atrakcji! Chyba nie ma tak bogatego miejsca w różne atrakcje na tam małym kawałku terenu!

Gratulacje dla „Wujka” odkrywcy całego miejsca w tym: sosny, alei lipowej i widokowiska.